Фізичні навантаження стимулюють ріст кісток

Дослідження розкрило ключові механізми процесу, під час якого фізичні навантаження збільшують ріст кісток. Це ще один аргумент на користь більш частих занять спортом.

Авторитетний науковий журнал Cell Reports публікує результати дослідження вчених з Національного інституту церебрального і серцево-судинного здоров’я Японії.

Вони довели, що фізичні навантаження впливають на вираженість або експресію пептиду остеокрину (OSTN). Кістки і скелетні м’язи зміцнюються за рахунок навантажень, що є наслідком фізичних вправ. А це запобігає атрофію кісток і м’язів, підтримуючи їх силу, що вкрай важливо для здоров’я.

Зростання довгих кісток на зразок стегнової і великогомілкової це дуже складний процес, який контролюється генетичними факторами і навколишнім середовищем. А до факторів останньої відносять якраз фізичні вправи на витривалість. Кістки підтримуються сукупною збалансованою активністю остеобластів і остеокластів – перший тип клітин утворює кістку, а другий її руйнує.

Дослідники спостерігали за експресією пептиду OSTN, який виробляється остеобластами. Проходили спостереження над лабораторними мишами. Виявилося, що експресія OSTN виражена в таких кістках, як великогомілкова, променева і ліктьова. Чим менший рівень фізичних навантажень мали миші, тим нижчою була експресія даного пептиду.

+ 0 -
  • 0
  • 320

Добавить комментарий