Китайські лікарі назвали зелений чай «ліками від смерті»

Дослідження показало, що популярний напій істотно знижує ризик ранньої смерті від інфаркту, інсульту або раку.

Китайські вчені опублікували в журналі European Journal of Preventive Cardiology результати свого десятирічного дослідження. Фахівці спостерігали за станом здоров’я більш ніж 100 тисяч жителів 15 провінцій в різних частинах Китаю.

Випробовувані були розділені на дві групи: ті, хто п’є зелений чай більше трьох разів на тиждень і ті, хто робить це рідше або взагалі не вживає цей напій. Як виявилося, зелений чай істотно знижує ризик ранньої смерті.

Зокрема, вчені підрахували, що у любителів зеленого чаю на 20% нижче ризик смерті від інсульту, на 22% – від серцево-судинних проблем, і на 15% рідше вони вмирають з інших причин, серед яких є рак.

Як пояснили автори роботи, ніяких чудес тут немає – в зеленому чаї міститься велика кількість поліфенолів, які захищають клітини від пошкоджень, борються із запаленнями та іншими порушеннями. Чорний чай теж приносить певну користь, але велика частина поліфенолів в ньому руйнуються в процесі ферментації.

Вчені вважають, що може мати місце «накопичувальний ефект» – чим частіше людина п’є зелений чай протягом життя, тим більше користі вона отримує. Дослідження будуть продовжені, щоб отримати більш повну картину про вплив зеленого чаю на тривалість життя.

+ 0 -
  • 0
  • 427

Добавить комментарий