Як зменшити рахунки за електроенергію влітку: ключові поради від Yasno

Літня спека може змусити нас шукати способи, як охолодити будинок і водночас зменшити витрати на електроенергію.

Ось кілька ефективних методів, які допоможуть створити комфортну прохолоду без значних витрат. Порадами поділився портал Yasno.

Замислюючись над придбанням нового кондиціонеру, обирайте інверторний. Він не вимикається, коли досягає заданої температури в приміщенні, а переходить у режим зниженої потужності. Так довше підтримується температура, і споживається менше електроенергії.

Щільно зачиняйте вікна та двері (навіть міжкімнатні), коли працює кондиціонер. Тоді не доведеться витрачати зайві кіловат-години на охолодження вулиці і приміщень, де ви майже не проводите час.

Встановіть жалюзі або заклейте вікна спеціальною плівкою, щоб віддзеркалювати тепло і світло. Також можна встановити над вікном тіньовий козирок – тоді приміщення буде не так сильно нагріватись і для охолодження знадобиться менше часу кондиціонування.

Періодично робіть вологе прибирання - воно додатково охолоджує кімнати та дозволяє рідше вмикати кондиціонер.

Користуйтесь наявними екофункціями свого кондиціонера. Наприклад, уночі переводьте пристрій в режим "Sleep". Він знижує рівень шуму і витрати електроенергії на підтримку комфортної температури.

Регулярно очищуйте кондиціонер і заправляйте охолоджувачем – це сприяє тривалій роботі пристрою за визначеними параметрами енергоспоживання.

Добре кондиціонуйте повітря в оселі, щоб попередити надмірні витрати електроенергії іншими побутовими приладами. Бо, наприклад, холодильник може вдвічі збільшити енергоспоживання, коли температура в приміщенні перевищує 30 °C.

Якщо встановлено двозонний лічильник, за можливості вмикайте найбільш енергомісткі прилади в період з 23:00 до 07:00, бо за спожиту в ці години електроенергію можна сплачувати 50% за "нічним" тарифом. А за умови, що деякі прилади (холодильник, кондиціонер чи бойлер) можуть працювати цілодобово, двозонний лічильник дає ще відчутнішу економію на рахунках.

+ 0 -
  • 0
  • 276

Добавить комментарий