Цього року в Україні зареєстровано понад 20 тисяч випадків гострих кишкових інфекцій
За перші 5 місяців 2024 року в Україні зареєстровано 20 369 випадків гострих кишкових інфекцій. В Міністерстві охорони здоров'я розповіли, яку небезпеку несе ГКІ та як її уникнути.
Цьогорічні показники захворюваності перевищили минулорічні. За 5 місяців 2023 року було зареєстровано 17 111 випадків гострих кишкових інфекцій.
За перші 5 місяців 2024 найбільше ГКІ зафіксовано в Одеській (2 313), Дніпропетровській (1 721), Львівській (1 832) та Вінницькій областях (1 660). Збудники ГКІ найчастіше містяться у сирій їжі тваринного походження, немитих фруктах та овочах. Найпоширенішими факторами передачі є готові страви, кондитерські вироби, молоко та молочні продукти, яйця.
У спеку важливо бути обережними, мити руки та посуд, їсти лише вимиті фрукти та овочі, пити чисту воду. Щоб уникнути кишкових інфекцій, дотримуйтеся простих правил:
- Купуйте харчові продукти в санкціонованих місцях продажу.
- Мийте руки перед приготуванням та споживанням їжі.
- Дезінфікуйте всі поверхні та кухонне приладдя для приготування їжі, дотримуйтесь чистоти на кухні.
- Ретельно просмажуйте чи проварюйте продукти, особливо м’ясо, яйця та рибу.
- Готуйте страви при температурі щонайменше 70°C.
- Зберігайте харчові продукти відповідно до температурного режиму та термінів придатності.
- Використовуйте якісну, очищену воду.
- Не вживайте консерви зі здутою кришкою чи зміненим кольором або запахом.
- У разі тривалої відсутності електроенергії не вживайте продукти, які довго зберігалися в холодильнику без електропостачання.
- У літній період звертайте увагу на овочі та фрукти, які можуть зберігатися без холодильника. Страви робіть якомога простішими з мінімальною кількістю інгредієнтів. Найкраще зберігаються добре виварені або протушковані продукти.
Вейпінг у спеку може мати серйозні наслідки для вашого здоров'я. Поєднання вейпінгу та спеки значно підвищує ризик теплового удару, окрім шкоди, яку він завдає загалом вашому здоров'ю.