Троє жителів Одещини отримали вироки суду за систематичне домашнє насильство
Усі правопорушники ображали дружин, за що були засуджені до обмеження та позбавлення волі з іспитовим строком. Крім того, вони повинні будуть пройти програму для кривдників.
58-річний чоловік з Болградського району кривдив дружину, коли вона просила його не вживати алкогольні напої, а влаштуватися на роботу. Ще один чоловік 55-ти років з того ж району ображав дружину під час побутових непорозумінь. А від 34-річного чоловіка з Подільського району жінка потерпала як у шлюбі, так і після розлучення, коли той зловживав алкогольними напоями і дебоширив. Потерпілі постійно чули у свій бік нецензурну лайку, образи, принижування та погрози побиттям.
Про агресивну поведінку чоловіків вони повідомляли в поліцію. Правоохоронці поставили правопорушників на профілактичний облік поліції, складали відносно них протоколи за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, виносили термінові заборонні приписи, проводили профілактичні бесіди. Суд призначав правопорушникам покарання у вигляді штрафів.
Проте поведінка чоловіків не змінилася, і після чергового звернення потерпілих, слідчі розпочали кримінальні провадження.
Зібравши достатньо доказів, під процесуальним керівництвом Болградської та Любашівської окружних прокуратур, фігурантам висунули обвинувачення в умисному систематичному вчиненні психологічного насильства щодо осіб, з якими винні перебувають у сімейних та родинних відносинах, що призвело до психологічних страждань та погіршення якості життя потерпілих.
Обвинувальні акти за статтею 126-1 Кримінального кодексу України були скеровані до суду, який визнав обвинувачених винними і призначив їм покарання. Жителям Болградщини – у вигляді обмеження волі строком на 1 рік з іспитовим строком 1 рік, а жителю Подільщини – у вигляді позбавлення волі строком на 1 рік з іспитовим строком 1 рік.
Чоловіки свою вину визнали.
На засуджених покладені обов’язки періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання. Також вони зобов’язані пройти програму для кривдників.
Поліцейські закликають громадян не терпіти домашніх кривдників.
Якщо ви потерпаєте від фізичного, психологічного, сексуального чи економічного насильства в сім’ї, не замовчуйте, а відразу звертайтеся по допомогу до територіального підрозділу поліції або телефонуйте на спецлінію «102». Також цілодобову консультацію та підтримку постраждалим надають на урядовій гарячій лінії з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей за номерами 1547 та 116-123. Максимально вичерпну інформацію щодо домашнього насильства, підтримку та допомогу в цьому питанні надасть чат-бот МВС police_helpbot.