Карта “Національний кешбек”: чим ризикують українці, відкриваючи її

Українці дають згоду на розкриття банківської таємниці щодо всіх поточних рахунків і на аналітику своїх платіжних операцій, відкриваючи карту “Національний кешбек”. Про це йдеться у матеріалі “Слово і діло”.

Щоб з’ясувати умови договору для відкриття спеціального рахунку для нарахування національного кешбеку, журналісти подали запит до одного із банків, в якому можна відкрити карту. З’ясувалося, що підписуючи договір на відкриття карти “Національний кешбек” клієнт дає згоду на:

  • аналітику платіжних операцій за рахунками, відкритими у банку;
  • розкриття інформації, що становить банківську таємницю щодо платіжних операцій за усіма чинними поточними рахунками.

Рахунок забороняється використовувати для проведення операцій, пов’язаних зі здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності. У разі зміни повноважень особи на право розпоряджатися рахунком клієнт зобов’язаний негайно повідомити про це банк у письмовій формі.

Крім того, за платіжними операціями можуть діяти ліміти та обмеження, встановлені законодавством. Також карту “Національний кешбек” не можна поповнити: вона відкривається лише для отримання виплат, про які ми писали вище.

Що кажуть у Міністерстві економіки
Той факт, що для нарахування кешбеку, потрібно надати доступ до транзакцій, у Міністерстві економіки не вважають порушенням банківської таємниці.

“Тут немає розкриття банківської таємниці. Тобто людина погоджується з тим, що вона передає цю інформацію для нарахування кешбеку. Немає ніяких підстав вважати, що ця інформація буде використана для якихось інших потреб, аніж нарахування кешбеку”, – сказала заступниця міністра економіки Надія Бігун.

Вона додала, що держава не має на меті цією програмою змусити споживачів ділитися якоюсь інформацією. Це вже аж занадто складно з погляду, що у держави такі далекосяжні плани

Для чого використовується відкритий у банку рахунок
На відкриту у банку карту “Національний кешбек” можна отримати державну грошову допомогу за купівлю товарів українського виробництва та 1 тисячу гривень виплат, анонсованих президентом України.

Як використати кошти з карти “Національний кешбек”
Витратити свій кешбек можна на послуги — комунальні, медичні, транспортні тощо. Або задонатити на ЗСУ чи придбати військові облігації.

Нагадаємо, за жовтень українцям нарахували втричі більше національного кешбеку, ніж у вересні. Йдеться про суму у розмірі 125 млн грн. Також відомо, що понад 1,9 млн українців активували свою картку у мобільному застосунку адміністративних послуг “Дія”. А загалом до програми долучилося понад 1,5 тис вітчизняних виробників.

+ 0 -
  • 0
  • 30

Добавить комментарий