Що робити, якщо відмовились обмінювати старі або зношені долари

Національний банк України пояснив, чи мають право обмінники відмовляти в обміні доларів, у яких випадках це можливо, та як діяти у разі відмови.

Були випадки, коли українці стикалися з відмовою обмінників приймати долари старих випусків, наприклад, банкноти 1996 року. Однак обмінні пункти не мають права відмовляти в обміні таких купюр.
За інформацією НБУ, немає жодних законів чи постанов, які визнавали б недійсними доларові банкноти певних років випуску. Усі долари, випущені з 1914 року, є законним платіжним засобом у США та інших країнах.
Нацбанк ще минулого року зазначив, що банкам і небанківським фінансовим установам заборонено встановлювати обмеження щодо року випуску чи номіналу іноземної валюти, якщо вона є чинним платіжним засобом на території відповідної держави.

Тож комерційні та державні банки зобов’язані приймати будь-які долари, незалежно від року випуску.

Що робити у разі відмови?
Якщо обмінник чи банк порушує ці правила, Нацбанк радить діяти наступним чином:

Подати скаргу до керівництва банку або фінансової установи.
Якщо проблема не вирішується, звернутися із заявою до Національного банку України.
Водночас ситуація зі зношеними доларами дещо інша. Обмінники можуть відмовити в їх обміні, якщо купюра:
має значні пошкодження;
дуже сильно зношена;
порвана;
містить плями чи інші дефекти.
У таких випадках банк чи обмінник може запропонувати послугу інкасо — відправлення купюри в іноземний банк для обміну. Однак за це стягується комісія, яка зазвичай становить 10–30% від номіналу. Наприклад, при обміні банкноти номіналом 100 доларів, назад можна отримати лише 70–90 доларів.

+ 0 -
  • 0
  • 60

Добавить комментарий