Молдовські фермери пригрозили заблокувати кордон з Україною

Молдовська Асоціація «Сила фермерів» вимагає від молдовського уряду продовжити обмеження на імпорт українських сільгосптоварів, термін якого спливає 31 грудня, і погрожує перекрити всі контрольно-пропускні пункти на кордоні з Україною, якщо цю вимогу не буде виконано. Про це повідомляється на сторінці Асоціації у Фейсбуці, інформує Комерсант український.

Як зазначає у цьому зв’язку видання NewsMaker, у міністерстві сільського господарства запевнили, що затвердять цей законопроєкт до кінця місяця.

Правда, в фермери не дуже довіряють обіцянкам урядовців. У прес-релізі асоціації зазначається, що законопроєкт про продовження обмеження імпорту зернових та олійних культур було опубліковано лише 18 грудня, а громадські консультації можуть продовжитися до 1 січня. Асоціація “Сила фермерів” та дві інші профільні асоціації, які давно попросили продовжити обмеження, вважають, що молдовська влада вирішила максимально затягнути цей процес.

При цьому, як наголошують в Асоціації, за 11 днів до закінчення терміну тимчасового обмеження, ціна на соняшник у місцевих виробників почала знижуватися.

Фермери запевняють, що не протестуватимуть, якщо влада продовжить обмеження.

“Але проблема в тому, що фермери не вірять обіцянкам уряду, бо урядовці завжди відкладали виконання обіцянок”, – зазначив в коментарі NewsMaker Глава Асоціації Александр Бедереу.

Прес-секретарка міністерства сільського господарства Данієла Туркулець заявила NewsMaker, що обмеження продовжать до кінця місяця.

“Проєкт затвердять до 31 грудня, щоб забезпечити стабільність на внутрішньому ринку. Ми шкодуємо, що у суспільному просторі поширюють помилкові гіпотези. Закликаємо фермерів стежити за публікаціями на офіційних платформах”, – зазначила Данієла Туркулець.

Як відомо, Молдова 4 жовтня 2023 року ввела ліцензування імпорту сільськогосподарської продукції. Таке рішення прийняла Національна комісія з надзвичайних ситуацій. Там тоді заявили, що ліцензування дозволить стабілізувати ціни на зерно, захистити місцевих виробників, а також встановити суворіший контроль за якістю імпортованої продукції.

Що відомо про останні протести польських фермерів

23 листопада розпочався протест фермерів біля села Медика, що на кордоні з Україною. Вони перекрили дорогу, що веде до пункту пропуску Шегині, і не пропускали вантажівки з України. Пізніше фермери вирішили призупинити свою акцію до 10 грудня, але пообіцяли, що в разі невиконання умов поширять блокування на весь східний кордон.
Протестували тоді поляки з двох причин, які не мають стосунку до України. Фермери висловлювали вимогу зберегти рівень сільськогосподарського податку у 2024 році на рівні 2023 року та занепокоєння щодо підписання Євросоюзом угоди про вільну торгівлю з південноамериканськими країнами Меркосур.

Що з угодою між ЄС та країнами Меркосур

Європейський Союз і економічний блок Південної Америки Меркосур 6 грудня завершили переговори щодо угоди про вільну торгівлю. Франція, найбільш гучний критик угоди в ЄС, назвала її неприйнятною. Польща також виступила проти.

Як пише Reuters, європейські фермери неодноразово протестували проти угоди між ЄС і МЕРКОСУР, яка, на їхню думку, призведе до дешевого імпорту південноамериканських товарів, зокрема яловичини, які не відповідають екологічним стандартам ЄС і стандартам харчової безпеки.

І навпаки, група членів ЄС, включаючи Німеччину та Іспанію, каже, що угода є життєво важливою для блоку, оскільки Євросоюз прагне диверсифікувати свою торгівлю після майже закриття російського ринку та дискомфорту через залежність від Китаю.

Торгова угода вимагатиме схвалення 15 із 27 членів ЄС, які представляють 65% населення ЄС, а також підтримки простої більшості в Європейському парламенті.

+ 0 -
  • 0
  • 37

Добавить комментарий