Як запобігти випадінню волосся восени — основні причини та поради трихолога

Для людей нормально втрачати від 50 до 100 волосин щодня. Проте саме восени, зазвичай, багато-то починають помічати, що волосся випадає рясніше. Ця закономірність вважається еволюційною: тіло якби тримається за волосся, щоб захистити шкіру голови від літнього полуденного сонця. І з приходом холодів ніби "здається". Проте осінь – не єдина причина несподіваного випадання волосся.

Лікарі Клівлендської клініки (США) розповіли, якими можуть бути причини випадіння волосся та як це виправити.

Причини випадіння волосся
Трихологи поділяють випадання волосся на три основні категорії:

Гормональне випадання волосся
Також відома як андрогенетична алопеція або облисіння. У чоловіків цей тип випадіння волосся починається над скронями, сунеться на верхівку і в кінцевому результаті призводить до облисіння.

У жінок же волосся спочатку стоншується, але на лінію росту волосся це зазвичай не впливає і рідко призводить до облисіння. Проте лікується цей випадок тільки зверненням до лікарів та прийманням медикаментів.

Харчове випадіння волосся
Стається через витончення шкіри голови, і може також впливати на брови та волосся на обличчі. Причина — у зниженні загальної біодоступності поживних речовин, необхідних для росту волосся в повному обсязі, таких як вітамін D3, феритин, залізо, цинк, вітамін B12 та фолат.

Трихолог Вільям Гауніц каже, що це найпоширеніша причина випадіння волосся.

Запальне випадання волосся
За словами трихолога, це найрізноманітніша група типів випадання волосся — вона включає різні хвороби та запалення, а також таку причину як стрес.

Також це може бути викликано хімічними речовинами, які вступають у контакт зі шкірою голови, такими як висвітлювач чи фарби для волосся, постійне носіння тугих зачісок та прийом ліків.

Як запобігання випадінню волосся
Трихолог каже, що найлегше запобігти випадінню волосся через харчування. Все, що вам потрібно робити, — це підтримувати рівень основних поживних речовин у крові в оптимальному діапазоні.
Зробити це можна, здавши аналізи крові та компенсувати організму ті поживні речовини, яких йому не вистачає. Особливо важливо унеможливити проблеми із залізом чи феритином.

Гормональному випадінню волосся, на жаль, не можна запобігти, оскільки воно передається у спадок або є прямим результатом прийому ліків, таких як протизаплідні засоби. Тому тут мова йде вже не про профілактику, а про лікування під наглядом лікаря.
Запальному випадінню волосся запобігти найважче. Але це не означає, геть неможливо. Оскільки існує багато типів випадання волосся, пов'язаних із запаленням, важливо спочатку визначити, що викликає запалення.
Наприклад, якщо ви постійно знебарвлюєте волосся, метод лікування та профілактики може полягати в тому, щоб припинити знебарвлення волосся. Якщо ваші волосяні фолікули постійно забиваються, що призводить до запалення, вам слід використовувати засіб, що відлущує ороговілі клітини шкіри голови й глибоко її очищає.

Профілактика випадання волосся, пов'язаного зі стресом, полягає в тому, щоб повністю уникати стресу, але ми всі знаємо, наскільки це нереально.

Висновок
Для досягнення найкращих результатів проконсультуйтеся зі своїм лікарем, щоб визначити, що саме у вас викликає випадання волосся. Або ж висловите занепокоєння щодо можливості випадіння волосся у майбутньому, якщо це трапляється з вашими родичами. Після виявлення основної причини можна скласти план лікування.

Найпоширеніші міфи про випадіння волосся
(які насправді є неправдою):

Ви втрачаєте волосся через те, що занадто часто миєте їх шампунем, або через те, що фарбували їх або робили хімічну завивку.
Лупа викликає постійне випадання волосся у жінок.
Стрес викликає незворотне випадання волосся у жінок.
Якщо ви поголите голову, ваше волосся відросте вдвічі густіше.
Якщо ви встанете на голову, ви покращите кровообіг, стимулюючи ріст волосся.
Якщо ви розчісуватимете волосся 100 разів на день, це зробить ваше волосся більш здоровим.
Капелюхи та перуки викликають випадання волосся у жінок.

+ 0 -
  • 0
  • 521

Добавить комментарий