Аграрії скоротять посіви озимих на 30%

Головні причини, які спонукають сільгоспвиробників скорочувати посівні площі, - це висока вартість мінеральних добрив, проблеми з реалізацією зерна, а також занадто низькі закупівельні ціни на агропродукцію.

Аграрії-учасники ВАР розповіли про виробничі плани в своїх господарствах.

Аграрій з Київської області, очільник ФГ «Родина 2007» Валерій Мартишко осінні посіви скоротить на 50% через проблеми з реалізацією зерна.

«Посіви озимини зменшимо майже вполовину. Продавати сьогодні пшеницю за собівартістю і ще сіяти, коли нема реалізації, – вважаю недоцільним. Шукаю ринок збуту. Щоб зараз відсіятися, господарству потрібно продати 500-700 тонн. Робити це скрутно, бо з місця за тонну пшениці 2-3 класу дають 5300 грн. Собівартість вирощування становить близько 5000 грн/т, тобто треба продавати майже «в нуль».

Менше посіємо восени – менші затрати понесемо. Добрива внесемо по мінімуму, бо вони дуже дорогі, і було б добре, якби були програми цільового фінансування під добрива. Маємо власний насіннєвий матеріал, готуємо під посів 320 га, а раніше восени сіяли близько 600 га. Решту площ залишимо під паром, що завжди себе виправдовує: ризиків менше, а врожайність пшениці дає прибавку у 20% - вже мали такий досвід у господарстві. Залишаючи землі під паром, як мінімум, нічого не втрачаємо», - ділиться планами Валерій Мартишко.

Сільгоспвиробник з Одещини Анатолій Артеменко, очільник ФГ «Гранат», площі зменшувати не буде, але від добрив змушений відмовитися.

«Будемо сіяти як завжди 800 га озимини: пшеницю, ячмінь, ріпак. Вологу для посіву ріпаку вдалося захопити, тож ця культура вже посіяна. Єдине, що буде вирізняти цю посівну від попередніх - плануємо сіяти пшеницю без добрив, через їх високу вартість. Пальне також дороге, але змушені були його придбати, продавши зерно «в нуль», за собівартістю», - розповідає Анатолій Артеменко.

Фермер з Вінницької області, Андрій Капріца, керівник ФГ «Флора А.А.», залишить структуру посівів без змін. «Будемо сіяти і пшеницю, і ячмінь, озимий ріпак вже посіяли. Попри труднощі треба провести осінню посівну. Як і кожного року, плануємо посіяти 200 га озимої пшениці.

Аграрій Хмельниччини Сергій Іващук, планує скорочення посівів близько на 15% через дорогі добрива.

«Скоротимо посіви озимої пшениці не менше як на 15%, площі озимого ріпаку скоротимо на 10% - змушені так діяти через дорогі добрива. Сьогодні співвідношення вартості тонни пшениці і комплексних добрив становить близько 1:10, це занадто велика різниця, що змушує замислитися про доцільність посіву. До прикладу, якщо взяти комплексні добрива, то діамофоска NPK 10-26-26 коштує під 50 тис. грн/т, в той час як пшениця – близько 5-7 тис. грн/т. Нормальним є співвідношення вартості добрив і пшениці близько 1:4, раніше так і було», - розповідає керівник ТОВ НВА "Перлина Поділля".

+ 0 -
  • 0
  • 464

Добавить комментарий