Польща очікує нової хвилі біженців з Україні з настанням зими

Уповноважений у справах біженців з України польського уряду Павел Шефернакер прогнозує нову хвилю українських біженців, які захочуть потрапити до Польщі з настанням зими. Про це повідомляє PAP.

«Як уряд і місцева влада, ми повинні усвідомлювати, що може бути нова хвиля біженців», – сказав Шефернакер під час засідання конвенту маршалків Польщі в Казімєжі Дольному.

Він зазначив, що на сьогодні немає точних даних про потенційну кількість біженців, а влада України в західних областях отримала розпорядження підготуватися до міграції приблизно 500 тисяч людей зі сходу.

Українська сторона, за словами представника польського уряду, запевняє, що біженці залишаться в Україні, але адміністрація готується до хвилі біженців: «Ми маємо бути готові до того, що деякі з цих людей можуть захотіти приїхати до Польщі».

За словами Шефернакера, за останні шість місяців 1,2 мільйона українських біженців отримали допомогу від польських сімей, переважна більшість із яких звернулися по допомогу на розміщення біженців.

З-поміж біженців, зареєстрованих у польській базі даних PESEL, близько 600 тисяч – працездатного віку, а понад 400 тисяч почали легально працювати в Польщі, сплачують податки і збори.

Українцям, які виїхали із найбільш небезпечних територій, не слід планувати повернення додому щонайменше до весни, повідомила віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Побоювання, що утримання українських біженців лягає важким тягарем на польський бюджет, перебільшені. Вони працюють та платять податки, сказав прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький.

+ 0 -
  • 0
  • 612

Добавить комментарий