Біологи навчилися зрощувати кістки за допомогою спеціального гідрогелю

Гідрогель FmocFF / HA імітує позаклітинний матрикс природної кісткової тканини. Подробиці про розробку опубліковані в журналі Journal of Clinical Periodontology.

Переломи зазвичай заживають самі, але великі ділянки відсутньої кісткової тканини часто так і не відновлюються. У підсумку, пацієнтам потрібна пересадка з інших частин тіла або від донора. Однак новий гідрогель змінить ситуацію. Його розробили вчені з Тель-Авівського та Мічиганського університетів. Його офіційна назва – преімуномодолюючий гідрогель на основі фіброзної гіалуронової кислоти – Fmoc-дифенілаланіну (англ. mmunomodulatory fibrous hyaluronic acid-Fmoc-diphenylalanine-based, FmocFF/HA).

Fmoc  – це флуоренілметоксикарбонільна захисна група, яка використовується в органічному синтезі. Особливість гідрогелю в тому, що він імітує як фізичні, так і хімічні властивості позаклітинного матриксу в кістковій тканині. Позаклітинний матрикс – це підтримуючий матеріал, що оточує всі клітини, і його властивості різняться залежно від типу біологічної тканини, частиною якої він є. У разі кісткової тканини матрикс має жорстку, фібрилярну (волокнисту) структуру. Відтворюючи її, а також хімічний склад позаклітинного матриксу, гідрогель FmocFF/HA спонукає клітини з сусідньої кісткової тканини мігрувати в потрібне місце і розмножуватися. Ідея полягає в тому, що якщо гідрогель помістити хірургічним шляхом в дефект кістки, зрештою, його повністю замінить нова природна кісткова тканина. Його вже перевірили в ході лабораторних експериментів. Гідрогель використовували для заповнення отворів діаметром 5 мм у верхній частині черепа щура. Порожнеча була занадто великою, щоб зажити самостійно. Додатковий отвір в черепі залишили необробленим, для порівняння. Всього вчені використовували 20 щурів. Спостерігаючи за ними протягом двох місяців, дослідники відзначили, що кісткові дефекти були повністю усунені в ході регенерації. У підсумку, кістки відновили первісну товщину і утворили нові кровоносні судини. У контрольній групі такого прогресу не спостерігалося. Це означає, що гідрогель FmocFF / HA дійсно працює.

+ 0 -
  • 0
  • 932

Добавить комментарий