Нові ліки від діабету можуть скоротити дозу від щоденних до 3 разів на рік

Лікування діабету включає в себе регулярні ін’єкції інсуліну або інших ліків. Але незабаром пацієнтам, можливо, доведеться робити собі ін’єкції лише кілька разів на рік. Вчені зі Стенфорда розробили гідрогель на основі гормону GLP-1, який повільно вивільняє ліки для контролю діабету і ваги. Гель вводиться під шкіру і розчиняється протягом місяців, не вимагаючи щоденних ін’єкцій, як це буває з традиційними ліками. Поки що метод випробували тільки на щурах, випробування на людях можуть початися за півтора-два роки.

Сучасне й ефективне лікування діабету включає застосування препаратів, які імітують гормон, відомий як глюкагоноподібний пептид 1 (GLP-1). Цей гормон контролює вивільнення інсуліну і знижує апетит. Препарати Ozempic і Mounjaro вже отримали схвалення FDA і сприяють втраті ваги, що є додатковою перевагою. Пацієнти зазвичай отримують ці препарати щотижня, тоді як традиційні ін’єкції інсуліну потрібні щодня. Суворий графік прийому ліків може бути важким тягарем для пацієнтів.

Вчені Стенфорда розробили гідрогель, в який можна інтегрувати молекули GLP-1, а потім ввести його під шкіру. Гель поступово розчиняється всередині тканин і вивільняє ліки в потрібній дозі протягом тривалого часу. Гідрогель має рідку консистенцію для введення через звичайні шприци, але водночас досить стабільний, щоб зберігати свої властивості протягом кількох місяців. Система доставки має компактні розміри, щоб не викликати дискомфорт у пацієнта.

Під час випробувань на щурах із діабетом 2-го типу ін’єкції гідрогелю з лікарським засобом один раз на 42 дні призвели до кращого контролю рівня глюкози в крові та ваги, ніж щоденні ін’єкції звичайних ліків.

За словами дослідницької команди, 42-денний період еквівалентний чотирьом місяцям у людей. Цей часовий проміжок був обраний, щоб відповідати звичайному розкладу візитів пацієнтів на огляди, даючи їм змогу отримувати щеплення в рамках звичайного відвідування лікаря.

Водночас дослідникам вдалося налаштувати гідрогель на вивільнення ліків протягом кількох днів або навіть до шести місяців. Це робить його перспективною системою доставки для інших лікарських препаратів, таких як протизапальні засоби або препарати для лікування раку.

Наступний раунд випробувань буде проведено на свинях, оскільки у них шкіра та ендокринна система більше схожі на людські. Випробування на людях можуть початися через півтора-два роки.

+ 0 -
  • 0
  • 314

Добавить комментарий