Вчені назвали найбільш шкідливий чай

Прийнято вважати, що всі чаї корисні для здоров’я, особливо якщо мова йде про трав’яний напій. Багато хто віддає йому перевагу, будучи впевненими в користі такого чаю.

Останнім часом лікарські рослини привертають все більшу увагу через їх терапевтичні властивості. Однак деякі з них можуть надавати потенційно несприятливий вплив на організм. Одна з таких рослин відома як живокіст.

Зокрема, уникати вживання чаю з живокосту вчені радять людям з хворобами печінки. Справа в тому, що в цьому напої міститься велика кількість пірролізідінових алкалоїдів, які можуть викликати пошкодження органу. У дослідженні, було виявлено, що “вживання трав’яних чаїв з листя живокосту може бути недоцільним”, оскільки він має токсичний вплив на печінку.
Дослідження також показало, що чай з живокосту може провокувати рак. В ході роботи вчені виявили, що 14 пірролізидинових алкалоїдів чаю “взаємодіють” з печінкою і пошкоджують її ДНК, змушуючи клітини мутувати. FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США) рекомендувало повністю прибрати з ринку чай з живокосту.

“Живокіст використовувався як лікувальний засіб протягом більше 2000 років. Однак було встановлено, що він викликає гепатотоксичність у домашньої худоби і людей, а також рак у експериментальних тварин”, – пояснили вчені. Проте механізми, що лежать в основі негативного впливу живокосту на організм до сих пір повністю не вивчені.

+ 0 -
  • 0
  • 393

Добавить комментарий