В Одеській області планують зробити новий заповідник

Новий Національний природний парк «Буджацькі степи» планують створити у Болградському районі Одеської області у рамках програми подальшого екологічного відновлення Тарутинського степу — другого за площею степового масиву Європи.

Про це повідомляє громадська організація Rewilding Ukraine.

Як зазначили в організації, створення національного природного парку дозволить відновити унікальне біорізноманіття Тарутинського степу.

Кроки до створення нового нацпарку «Буджацькі степи» визначили екологи, представники наукових та громадських організацій на засіданні круглого столу «Формування територій природно-заповідного фонду починається з територіальних громад», яке відбулося на базі кластера «Фрумушика-Нова».

«Не зважаючи на статус ландшафтного заказника частина унікального степу була розорана 8 років тому. Однак, протиправні дії вдалося зупинити спільними зусиллями громади та екологічної спільноти. Тоді науковцям та місцевій владі вдалося відновити 500 га пошкоджених степових ділянок, а згодом розпочати роботу із повернення степових тварин, які колись мешкали на цій території, але зникли через діяльності людини: кулана, лані європейської, бабака степового, хом’яка, – зазначили в Rewilding Ukraine.

+ 0 -
  • 0
  • 269

Добавить комментарий