В Одесі знизилася захворюваність на гострі кишкові інфекції

За інформацією Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, захворюваність на гострі кишкові інфекції в Одесі за минулий тиждень знизилася на 10,3%, порівняно з попереднім тижнем.

Всього за останній тиждень на гострі кишкові інфекції захворіли 104 одесити, з яких 58,7% склали діти віком до 17 років. Захворюваність на гострі кишкові інфекції серед дитячого населення за тиждень знизилася на 23,7%.

Згідно з факторним аналізом, більшість випадків захворювань пов’язані із вживанням готових домашніх страв із порушенням технології приготування і зберігання, немитих ягід, овочів і фруктів, а також порушенням правил догляду за дітьми.

Триває моніторинг циркуляції холерного вібріона в об'єктах довкілля, а також обстеження хворих із розладами шлунково-кишкового тракту на холеру. Протягом тижня досліджено 13 проб із зовнішнього середовища, з яких: морська вода — 10 проб, стічні води — 3 проби.

За результатами досліджень морської води, загалом виділено 9 холероподібних вібріонів на пляжах «Ланжерон», «Аркадія», «Дача Ковалевського», 10-а та 16-а станції Великого Фонтану. Вони не є збудниками холери, але можуть спричиняти кишкові інфекції. Результат досліджень проб стічної води негативний.

Також за тиждень обстежено на холеру 98 хворих із розладами шлунково-кишкового тракту, всі з негативним результатом.
Для проведення моніторингу питної води в Одесі досліджено 10 проб на санітарно-мікробіологічні і 9 проб — на санітарно-хімічні показники. Усі проби відповідали нормативним вимогам.

Захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції з урахуванням COVID-19 в Одесі залишається на невисокому рівні. За даними на 4 жовтня 2023 року, у міській клінічній інфекційній лікарні перебувають 27 пацієнтів з діагнозом COVID-19.

Щодня до інфекційної лікарні загалом госпіталізують 25-35 пацієнтів з різними діагнозами, що є звичним показником работи для закладу. Епідситуація в Одесі є стабільною та контрольованою.

+ 0 -
  • 0
  • 296

Добавить комментарий