Символізує Богиню-Матір: у Туреччині знайдено древню статуетку, якій 5 тисяч років

Хоча подібні статуетки знаходили в регіоні Терми на острові Лесбос в Егейському морі, ця статуетка на 500 років старша.

У турецькому кургані Єшилова, вік якого сягає 8500 років, археологи відкопали рідкісний артефакт: 5 000-річну статуетку Богині-Матері. Ця стародавня фігурка, виготовлена з теракоти, має крихітні 10 сантиметрів у висоту, пише Arkeonews.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Розкопки кургану Єшилова ведуться з 2005 року під керівництвом доцента доктора Зафера Деріна з кафедри археології університету Еге. За ці роки вдалося отримати важливі відомості про епоху неоліту та перших поселенців регіону Ізмір, їхній спосіб життя та культуру.

Що відрізняє цю статуетку Богині-Матері від інших, так це її вік і походження. Хоча подібні статуетки знаходили в регіоні Терми на острові Лесбос в Егейському морі, ця статуетка на 500 років старша.

Знахідка свідчить про дивовижний культурний обмін, який сягав не лише північних островів Егейського моря, але й поширювався на Балкани. Це виглядає так, ніби люди давніх часів ділилися своїми мистецькими та релігійними ідеями на величезних відстанях.

курган, розкопки, знахідка, статуетка, богиня, матір, значення, жінка, матріархат, Туреччина, археолог, археологія, дослідження, артефакт
Ця стародавня фігурка, виготовлена з теракоти, має крихітні 10 сантиметрів у висоту.
Богиня-Матір, яку часто називають Матір'ю-Землею, представляє матріархальний архетип, глибоко вкорінений у мистецтві та міфології стародавнього світу. Вона символізує аспект божественного жіночого начала, тісно пов'язаний з ідеями творення та родючості. Задовго до появи патріархальних релігій поклоніння Богині поширювалося в багатьох частинах стародавнього світу..
Це не перша знахідка подібної статуетки. Венера Віллендорфська, знайдена в селі Віллендорф в Австрії, є одним з найдавніших зображень жіночої форми. Ця статуетка, яка, за оцінками, виготовлена в часи палеоліту між 25 000 і 20 000 роками до нашої ери, демонструє тривале захоплення і шанування концепції Богині-Матері.

Хоча ми ніколи не зможемо повністю осягнути значення цих статуеток для людей того часу, вони залишаються глибоким зв'язком зі стародавнім світом і неминущою силою божественного жіночого начала.

Раніше Фокус писав про гробницю людини, що змінила історію Єгипту. Чеські археологи розкопали древнє поховання.

+ 0 -
  • 0
  • 859

Добавить комментарий