У Польщі знайшли мідний кинджал, якому понад чотири тисячі років

Археологи ідентифікували артефакт як надзвичайно рідкісний. Стародавня зброя була виготовлена з міді і мала довжину трохи більше 10,5 см.
Мідний кинджал, якому понад 4 000 років, було знайдено в лісі поблизу міста Ярослав на річці Сан на південному сході Польщі. Про це повідомляє Аrkeonews.

Артефакт, який ідентифікували як надзвичайно рідкісний був виготовлений з міді і мав довжину трохи більше 10,5 сантиметра. Цінність знахідки зумовлена тим, що, за словами вчених, у III тисячолітті до нашої ери предмети з міді були надзвичайно рідкісними в цьому районі.

За словами археолога доктора Марціна Бурґгардта з Музею Ярослава, кинджал, знайдений у Корженіце, можна датувати другою половиною ІІІ тисячоліття до нашої ери.

"На польських землях це період величезних змін, пов'язаних, зокрема, зі зміною основної сировини для виробництва знарядь праці. Замість крем'яних знарядь, які широко використовувалися в кам'яному столітті, з'являється все більше металевих виробів, що провіщає перехід до наступного періоду - бронзового століття", - сказав він.

Однак виявлений кинджал не був відлитим з бронзи, а зроблений з міді.

"Отже, це передувало розвитку бронзової металургії. У III тисячолітті до нашої ери предмети з міді траплялися вкрай рідко, тому дозволити їх собі могли тільки люди найвищого соціального статусу. Немає жодних сумнівів у тому, що кинджал не є місцевим продуктом", – додала докторка Ельжбета Сєрадзка-Бургардт, археологиня з Музею Ярослава.

У цей період металеві вироби імпортувалися з сучасної України або Угорщини і були доступні лише еліті. Зв'язок із походженням старовинної зброї буде визначено у майбутньому за допомогою спеціального металургійного аналізу.

+ 0 -
  • 0
  • 198

Добавить комментарий