В Одеській області проєктують нову трасу

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) проєктує нову дорогу паралельно до наявної траси Одеса-Рені, частина якої проходить територією Республіки Молдова (село Паланка).

Про це розповів заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков, повідомляє Интерфакс-Украина.

«Ми проєктуємо дорогу паралельно з наявною трасою «Одеса-Рені», щоб організувати сполучення на українській території», — сказав Васьков.

За його словами, безпосередньо на трасі «Одеса-Рені» планується будівництво споруди.

«Щоб розв’язати проблему точково, ми, як Мідовідновлення, знайшли фінансування і хочемо побудувати споруду, щоб не зупиняти автотранспорт», — сказав Васьков, додавши, що питання узгоджується з молдовською стороною, зокрема, з територіальними громадами в Молдові.

Заступник міністра зазначив, що відбуваються спроби нелегально перетнути кордон: як успішні, так і не успішні.

Довідково.

Частина траси Одеса-Рені на ділянці село Маяки — село Удобне (з 51 до 50 км) пролягає молдовською територією.

30 червня 2011 року в Кишиневі (Молдова) було підписано акт визначення та закріплення на місцевості меж ділянки автомобільної дороги Одеса — Рені в районі с. Паланка, а також земельної ділянки, якою вона проходить. Ділянка дороги була де-юре передана у власність України 18 листопада 2001 року, проте акт визначення меж на місцевості так і не було визначено.

Відповідно до угоди про кордон від 1999 року, Молдова передала Україні в користування ділянку автомагістралі Одеса — Рені протяжністю 7,7 км, але прилегла до дороги територія в районі Паланки залишалася у власності Молдови. Після зміни влади в Молдові в 2009 році Україна зажадала передати їй у власність територію площею майже 1 тис. га, мотивувавши це передачею Молдові у власність 450 м берегової лінії на Дунаї в 2002 році, завдяки чому та отримала можливість побудувати морський порт Джурджулешти.

+ 0 -
  • 0
  • 361

Добавить комментарий