12 основних факторів, які можуть викликати мігрень

Від нападів мігрені можна позбутися, якщо знати основні тригери!

Мігрень — це неврологічне захворювання, яке характеризується індивідуальним перебігом. Його основними проявами є дуже сильний і пульсуючий головний біль, який може супроводжуватися нудотою, блювотою, а також чутливістю до шуму і світла.

Згідно з епідеміологічними даними, 20% населення, у тому числі 82% жінок і 18% чоловіків, страждають від мігрені. У більшості випадків причини мігрені не можуть бути чітко визначені. Тим не менш, є група факторів, які можуть викликати напад мігрені.

Одним з основних тригерів нападу мігрені є тип дієти, яка приймається. Люди, які борються з мігренню, повинні бути обережні з: сигаретами, алкоголем і напоями з кофеїном. Серед потенційних компонентів, які можуть викликати цей напад хвороби, можна згадати:

Тирамін, який здійснюється, серед іншого, в таких продуктах, як: цибуля, цитрусові, оливки, боби, квасоля, квашена капуста, маринований оселедець, копчена риба, куряча печінка, бульйонні кубики, бальзамічний оцет, соєвий соус, сир, сухофрукти.

Гістамін міститься в таких продуктах, як: червоне вино, дріжджі, рибні продукти, сир, квашена капуста, а також томатне пюре і свіже молоко.

Глутамат натрію: в овочевих спеціях і супах швидкого приготування.
Нітрити містяться в ковбасах і сирах.
Сульфіти містяться в червоному вині і горіхах.
Аспартам, штучний підсолоджувач, позначений E951.
Атмосферний тиск
Одним з основних факторів, що викликають напад мігрені, є раптові зміни атмосферного тиску. У більшості випадків люди, які борються з цим захворюванням, є метеопатами. А саме тими, чий організм реагує на кліматичні зміни. Як показують результати дослідження, існує зв’язок між атмосферним тиском і появою мігрені.

Стрес
Згідно з даними, 61% нападів мігрені відбувається в результаті впливу стресових ситуацій. Мігрень є захисним механізмом організму від окисного стресу, який являє собою дисбаланс між вільними радикалами і антиоксидантами. Це може бути результатом життя в постійному нервовому напруженні, забруднення навколишнього середовища, куріння сигарет або занадто інтенсивної фізичної активності.
Шум
Згідно з епідеміологічними даними, за близько 18 відсотків нападів мігрені відповідають надмірні шуми. Люди, у яких виявлена підвищена чутливість до шуму, повинні уникати масових заходів (концертів, публічних зборів), а також феєрверків. Варто підкреслити, що рівень толерантності до інтенсивності звуку є індивідуальною проблемою.

Інтенсивний запах
Згідно з даними, близько 13 відсотків нападів мігрені викликані підвищеною чутливістю до запахів. Серед найбільш шкідливих запахів згадати: сигаретний дим, свіжу цибулю і часник, хімічні освіжувачі повітря, духи, фарби і розчинники, а також деякі квіти з сильним запахом.

Яскраве світло
Яскраве світло є фактором, що викликає мігрень у майже 30 відсотків людей, що борються з цією хворобою. У той же час це відноситься до світлових променів в дуже невеликому ступені. Згідно з дослідженнями, флуоресцентне світло найчастіше відповідальне за напади мігрені.

Сон
Напади мігрені заохочуються як недоліком сну, так і надлишком. З цієї причини рекомендоване рішення для людей, які хочуть мінімізувати ризик мігрені, мають збалансований режим сну. Хоча потреба в сні є індивідуальною, вчені рекомендують вам спати приблизно 7,5 годин в день (не більше 9 годин).

Гормональні зміни
Не з якоїсь причини жінки частіше чоловіків стикаються з мігренню. Це в основному пов’язано з функціонуванням ендокринної системи, а точніше з гормональними коливаннями. Існує навіть менструальна мігрень, яка виникає приблизно за 2 дні до початку менструальної кровотечі і може тривати до третього дня циклу. А також гормональні зміни, пов’язані з вагітністю і менопаузою, можуть бути фактором, який викликає приступ мігрені.

Інтенсивна фізична активність
Одним з факторів, що викликають напад мігрені, може бути інтенсивна фізична активність. Дуже важливо уникати речей, які можуть бути шкідливими до і під час тренування. Зокрема, мова йде про такі випадки, як, наприклад, потреба в занадто великій кількості кисню. А також недостатнє харчування перед тренуванням, зневоднення організму і травми голови.

Ліки
Виникнення нападів мігрені також може бути пов’язано з прийомом певних ліків. Зокрема з протизаплідними таблетками, антигіпертензивними засобами, протизапальними засобами та нітратами.

А також напади мігрені можуть бути наслідком посту або навіть відмови від прийому їжі. Тому люди, котрі борються з цим захворюванням, повинні намагатися дотримуватися постійної дієти. Це в основному пов’язано з тим, що одним з наслідків голодування є зниження рівня глюкози в крові.

+ 0 -
  • 0
  • 378

Добавить комментарий