Медики розповіли, про яке небезпечне захворювання говорить біль у ногах

Багато людей іноді відчувають різні неспецифічні болі в ногах при ходьбі.
Хоча причини цього можуть бути абсолютно нешкідливими, в деяких випадках біль у нозі свідчить про небезпечне захворювання.

У вас болять ноги під час ходьби? Експерти із захворювань периферичних артерій (ЗПА) зазначають у статті Американської кардіологічної асоціації (AHA), що ці симптоми можуть бути ознакою ЗПА. Цей стан може спричинити серйозні ускладнення, але він піддається лікуванню.

Захворювання периферичних артерій (ЗПА)
"Біль у ногах при ходьбі не обов'язково є ознакою нормального старіння ", - каже лікар. Наталі Еванс, лікар судинної медицини університетської лікарні Харрінгтонського інституту серця та судин у Клівленді.

Захворювання периферичних артерій (ЗПА), також зване кульгавістю, що перемежується, виникає, коли атеросклероз (затвердіння артерій) звужує кровоносні судини, які забезпечують багату киснем кров кінцівками людини, зазвичай ногами і ступнями.

ЗПА схожа на ішемічну хворобу серця, коли в серцевих артеріях накопичуються бляшки, що може призвести до блокування кровотоку. Ця закупорка може призвести до серцевого нападу. Накопичення бляшок в артеріях, які ведуть до мозку, може спричинити інсульт.

Причина симптомів часто виявляється пізно
Часто люди припускають, що з віком вони просто стають "повільнішими" або пояснюють біль у ногах чимось іншим.

«Іноді здається, що біль у спині іррадіює або її сприймають як ортопедичну проблему », — пояснює клінічний психолог Кім Смолдерен.

«І тоді вони можуть проконсультуватися з кількома різними лікарями, перш ніж зрозуміють, звідки виходить біль, і це не лише невігластво з боку пацієнта, а й лікаря».

Не плутати із тромбозом
Чим не ЗПА: тромбами в ногах. Але у людей із ЗПА тромби можуть утворюватися, коли накопичення бляшок призводить до розриву стінки артерії.

ЗПА також не слід плутати з тромбозом глибоких вен (ТГВ). ТГВ виникає у венах, а не в артеріях.

Тривалий період нерухомості після операції, травми або під час подорожі можуть призвести до ТГВ. Частина тромбу може відірватися і застрягти в легкому, що іноді призводить до смерті і називається легеневою емболією.

ЗПА може протікати не так гостро, як тромб, але якщо його не лікувати або не виявити, це може призвести до ран, гангрени або, у важких випадках, до ампутації.

Вплив на якість життя
Навіть якщо ЗПА ще не прогресував, він може суттєво вплинути на повсякденні функції, благополуччя та психічне здоров'я людей, каже Смолдерен. Наприклад, люди з меншою ймовірністю ходитимуть, якщо ходьба завдає болю.

"Люди також страждають від високого рівня хронічного стресу ", - сказав експерт. "І загальний вплив на якість життя також є важливим фактором".

Фактори ризику
Фактори ризику ЗПА аналогічні факторам ризику серцево-судинних захворювань, включаючи літній вік, відсутність фізичної активності, високий кров'яний тиск та високий рівень холестерину.

У людей, що палять, ризик ЗПА вдвічі вищий, ніж у некурців, і те ж саме вірно і для людей з діабетом.

"Що нам потрібно, так це базова профілактика всіх серцево-судинних захворювань, що запобігає розвитку у людей таких факторів ризику, як вживання тютюну та діабет ", - говорить Еванс.

Догляд
Деяким пацієнтам може знадобитися встановлення стентів для відкриття кровоносних судин або операція з обходу закупорених артерій. У найважчих випадках єдиним методом лікування може бути ампутація.

Але перша лінія лікування для багатьох людей, каже лікар. Еванс, будьте простими та неінвазивними: лікувальна фізкультура під наглядом.

«Я говорю пацієнтам, що це щось на кшталт кардіореабілітації для ніг », – каже лікар. Початкове лікування зазвичай включає 30 хвилин ходьби три дні на тиждень протягом 12 тижнів. «Люди можуть фактично подвоїти пройдену відстань безболісної ходьби, що є неймовірним покращенням».

Незрозуміло, чому контрольована ЛФК настільки ефективна. «Не зовсім зрозуміло, чи відбувається це тому, що ми привчаємо м'язи працювати в середовищі з низьким вмістом кисню, чи тому, що у нас насправді зростають нові кровоносні судини. Ми знаємо, що це працює», – каже доктор Еванс.

+ 0 -
  • 0
  • 448

Добавить комментарий