Чи потрібно українцям носити маски: що кажуть у МОЗ

В Україні поки що зберігається неепідемічний рівень небезпеки. Тому носити маски мешканцям необов'язково. Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в ефірі телемарафону.

"У всіх регіонах України зараз спостерігається неепідемічний рівень. Тобто перевищення епідемічного порогу грипу та інших ГРВІ, включаючи COVID, поки немає", - розповів Кузін.

За його словами, в середньому на тиждень фіксують від 130 до 150 тисяч нових випадків зараження на грип, ГРВІ та COVID. Кількість госпіталізацій у середньому за тиждень - 4 тисячі випадків.

Головний санлікар уточнив, що як серед хворих, так і серед госпіталізованих майже 50% - діти. Це притаманно ГРВІ.

При цьому він нагадав, що щодо маскового режиму в окремих установах, організаціях чи навчальних закладах рішення ухвалюють обласні комісії ТЕБ та НС.

"Станом на сьогодні, з огляду на те, що ми поки що знаходимося в неепідемічному рівні, таких рішень на рівні областей ще не було", - зазначив Кузін. 8 січня перший заступник голови КМДА Микола Поворозник закликав мешканців столиці знову носити маски у людних місцях.

Він пояснив такий заклик тим, що Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендувала дотримуватись маскового режиму, щоб уникнути зараження COVID-19.

Чиновник також уточнював, що у Києві щотижня фіксуються нові випадки захворювання на коронавірус.

+ 0 -
  • 0
  • 283

Добавить комментарий