Вчені попередили людство про глобальну катастрофу на Землі у 2024 році

Стрілку символічного годинника Судного дня, створеного «Бюлетенем вчених-атомників» встановили за 90 секунд від опівночі, як і у 2023 році.

За словами науковців, стабільність — не добрий знак, годинник Судного дня другий рік поспіль перебуває на мінімальній відстані від 12 годин, що відображає стан безпрецедентної небезпеки, з якою стикається світ. Серед основних факторів ризику вчені називали збройні конфлікти, нарощування запасів ядерної зброї, збільшену складність технологій редагування генів.

Такі події, як вторгнення росії в Україну сприяли прогресу годинника у наближенні до опівночі. В останні роки годинник також відображає загрозу змін клімату в глобальному масштабі. «Коли годинник проб'є північ, це означатиме, що стався ядерний обмін або катастрофічна зміна клімату, яка знищила людство. Ми не хочемо потрапити туди, втім, коли це станеться, ми вже помремо», — наголосила генеральний директор «Бюлетеня вчених-атомників» Рейчел Бронсон.

Також дослідники зафіксували ризики, пов’язані зі стрімким розвитком генеративного штучного інтелекту, який може посилити поширення дезінформації та зруйнувати глобальний інформаційний простір.

Стрілки на годиннику — метафора того, наскільки людство близьке до того, щоб зруйнувати наш світ. Організація оновлює налаштування стрілок щороку — прямо зараз годинник знаходиться найближче до півночі з моменту їх створення у 1947 році. Рішення про те, на якому рівні потрібно зупинити час на найближчий рік, приймає Рада з науки та безпеки Бюлетеня за погодженням із Радою спонсорів журналу, до якого входять дев’ять лауреатів Нобелівської премії.

Найдалі від Судного дня годинник був у 1991 році, коли офіційно закінчилася Холодна війна і США та росія підписали Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, за яким стрілки зупинилися за 17 хвилин до опівночі. У той час «Бюлетень» заявив: «Ілюзія, що десятки тисяч одиниць ядерної зброї є гарантом національної безпеки, розвіяна».

+ 0 -
  • 0
  • 210

Добавить комментарий