Вчені з’ясували, від кого діти успадковують інтелект

Хто з батьків «відповідає» за стать новонародженого, так-сяк з’ясували: в організмі мами Y-хромосоми, що визначає стать хлопчика, ні, вона може потрапити в яйцеклітину тільки зі сперматозоїдом. Значить, тут уся відповідальність на татові. А ось розум? Від кого дитині дістаються інтелектуальні здібності?
Тут треба зазначити: інтелект дитини визначається спадковими факторами лише на 40–60 відсотків, решта залежить від впливу середовища. Але в цих відсотках, як з’ясували вчені, головна – мама.

Х-хромосома, яка відповідає за дівочу стать, несе інтелектуальний ген. Тата Х-хромосома теж, але ген дезактивується: працює тільки той, що походить від мами. Вчені це з’ясували, експериментуючи на мишах.

Виявилося, якщо миша отримує подвійну дозу маминих інтелектуальних генів, вона народжується з маленькою тушкою, зате великим мозком. А от якщо батьківських генів удвічі більше, то мозок буде маленьким, а тушка – великою.

Більше того, з’ясувалося, що батьківські гени здебільшого відповідають за сексуальну поведінку, ступінь агресивності, харчову поведінку. А ось за когнітивні функції відповідають мамині гени: мислення, аналітичні здібності, прогнозування і т.д., залежать саме від жінки.

Інша група вчених вирішила застосувати більш людяний підхід і протягом кількох років опитували молодих людей віком від 14 до 22 років. Загалом у дослідженні взяли участь 12 686 осіб. Усі належали до різних соціально-економічних груп, у всіх була різна освіта, раса, національність, але висновки були схожими: інтелект опитаних відрізнявся від IQ мам максимум на 15 пунктів.

+ 0 -
  • 0
  • 281

Добавить комментарий