Пенсіонери ПриватБанку стикаються з труднощами в отриманні пенсії після скасування блокувань рахунків
Клієнти ПриватБанку повідомляють про серйозні труднощі при отриманні пенсії після розблокування їхніх рахунків. Після тривалих суперечок з банком та виконавчою службою деякі пенсіонери не можуть отримати свої кошти вже кілька місяців, навіть попри скасування арешту на рахунках.
Деякі клієнти державного "ПриватБанку" стикаються з труднощами при отриманні пенсій після скасування блокування їхніх рахунків. Відповідно до заявок, проблеми з доступом до коштів можуть тривати кілька місяців.
Один з таких випадків описано на порталі "Мінфін", де користувачі залишають відгуки про якість обслуговування фінансових установ. Один з пенсіонерів розповідає, що його картку заблокували без пояснень 14 жовтня 2024 року. Після двомісячних розглядів, коли банк переправляв його до виконавчої служби, а служба – до банку, він звернувся до правоохоронців. Врешті-решт арешт було знято 17 грудня, але ще чотири місяці пенсіонер не міг отримати свої кошти. Банк посилався на технічні проблеми, змушував перевипускати картку та не дозволяв зняти пенсію в касі.
"Це свавілля, яке позбавило мене пенсії на кілька місяців і стало причиною для того, щоб я припинив обслуговування в ПриватБанку. У мене не було грошей на ліки після інфаркту. Це порушення моїх конституційних прав", — написав постраждалий пенсіонер.
Також з'ясувалося, що, згідно з випискою, всі кошти були перераховані Пенсійним фондом, але на рахунку було зазначено "кредитний ліміт". У банку не пояснили, чому не виплатили всю суму пенсії, а деякі користувачі висловили припущення, що пенсія була зарахована на кредитну картку, а сам пенсіонер витратив кредитні кошти.
За словами користувачів мережі, є підозра, що пенсіонеру могла бути нав'язана кредитка, і банк подав до суду через невиконання боргових зобов'язань.
Нагадаємо, що відповідно до вимог Національного банку, навіть якщо кошти арештовані, на зняття доступна певна сума, що не перевищує дві мінімальні зарплати. На початок 2025 року "мінімалка" становить 8 тис. грн, отже ліміт на зняття становить 16 тис. грн. У той же час банк може блокувати до 100% коштів на рахунку за виконавчим провадженням, оскільки не існує поняття "пенсійного" рахунку. Пенсійний фонд перераховує кошти на рахунки без спеціального призначення.