Скільки українців можуть залишитися за кордоном

В Україну не повернеться від 1,3 до 3,3 млн. біженців. В результаті економіка України щороку недоотримуватиме від 2,7% до 6,9% ВВП (залежно від кількості біженців, які не повернуться додому).
Про це йдеться у даних дослідження Центру економічних стратегій. У своєму дослідженні фахівці умовно поділили біженців на чотири групи.

По 29% становлять ті, хто виїхав не лише через війну, а й щоб знайти роботу; професіонали, які готові працювати лише за своєю спеціальністю або раніше мають свій бізнес (серед них більше тих, хто планує повернутися додому).

25% – "класичні біженці", яким складно адаптуватись у чужій країні.

16% – ті, хто виїхав із зони активних бойових дій (часто їм нема куди повертатися). Вони швидше готові адаптуватися, натомість розглядають можливість повернутися до іншого регіону України (якщо буде така можливість).

Кількість українців, які не повернуться додому, побільшало порівняно з минулою оцінкою. Так, від 1,3 млн. до 3,3 млн. українців можуть залишитися за кордоном. Це спричинить значні втрати для економіки України – від 2,7% до 6,9% ВВП.

Щоб збільшити кількість українців, які повернутись додому, необхідно надавати допомогу тим, хто постраждав внаслідок воєнних дій, комунікувати з біженцями, стимулювати реінтеграцію дітей тощо.

+ 0 -
  • 0
  • 241

Добавить комментарий