Здешевшала гречка, але дорожчає "молочка": що буде з цінами на продукти взимку

В Україні вже спостерігається початок зростання цін на певні категорії продуктів. Більше про те, чого українцям очікувати від цінників на овочі, яйця та молочку в ефірі "Ми-Україна" розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

"Ми вже бачимо фактор погодних умов відіграє свою роль. Традиційно наприкінці осені і в зимовий період часу значно піднімаються ціни на молочні продукти. На зберігання закладаються овочеві культури, які значно здорожчають через те, що для їх утеплення використовується електроенергія та інші види енергетики. Зараз констатуємо суттєве підняття цін на яйця, тому що у них великих фактор сезонності. З ринку фактично зникла пропозиція домашніх виробників, залишилась лише промислова група. Але оскільки ми експортуємо їх достатньо, то не завжди вистачає всередині країни і ніхто не хочу опускати ціну", - зазначив він.

Марчук зауважив, що попри зростання вартості окремих груп товарів на полицях магазинів, зафіксоване і зменшення ціни на деякі продукти, зокрема на гречку та курятину.

Також він додав, що експорт Україною продовольства великого впливу на ціни на внутрішньому рівні не має.

"Те, що направляється на зовнішні ринки впливу на внутрішній всередині країни не має. Більший вплив на формування ціни мають фактори, пов'язані з логістикою, цінами на паливо-мастильні матеріали, енергетикою та іншими. Все це в сукупності і формує ціну", - пояснив Марчук.

+ 0 -
  • 0
  • 261

Добавить комментарий