На Одещині протягом минулого тижня зареєстрували нові підозри на кашлюк

За інформацією Одеського обласного центру контролю та профiлактики хвороб, в області за період з 20 по 26 травня спостерігався зріст захворюваності на гострі кишкові інфекції, COVID-19, нові випадки кору, кашлюку, а також циркуляція вірусу грипу В та вірусів  не грипозної етіології (риновірус).

Захворюваність на гострі кишкові інфекції, у порівнянні з попереднім тижнем, зросла на 21%, у тому числі серед дорослого населення – на 39%, серед дитячого – на 10%. Переважно хворіли діти (до 43%), серед яких найбільш ураженими були вікові групи 1-4 (48%), 5-9 та 10-14 років (по 18%).

Також було зареєстровано 1 випадок підозри на кір в Одесі. Захворіла дитина 7 років, організована, щеплена проти кору згідно з календарем профілактичних щеплень . Слід зазначити, що всього з початку року в області лабораторно підтверджено 13 випадків кору, у т.ч. 8 дітей (Одеський район – 7, у т.ч. м. Одеса – 4;  Ізмаїльський – 5 та Березівський – 1 випадок). Із захворілих щеплені згідно з віком 6 осіб, не щеплені – 7.

Протягом тижня на Одещині зареєстрували 47 випадків підозри на кашлюк, що у 2,7 раза більше ніж на попередньому тижні (17 випадків). Випадки зареєстровані в Ізмаїльському районі (20 випадків), Одеському (15), Болградському (6), Подільському (5) та Роздільнянському (1). Захворюваність реєструвалась  спорадичними випадками.

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) відповідала сезонному рівню. Однак, захворюваність  на COVID-19 зросла на 6 випадків (22 проти 16). Серед захворілих, як і зазвичай, переважало доросле населення (до 88%). Важких форм перебігу захворювання та летальних випадків, на щастя, не зареєстровано.

Крім того, за результатами моніторингу вірусологічних досліджень біоматеріалу від хворих з підозрою на грип та ГРВІ, спостерігалась циркуляція вірусу грипу В та вірусів  не грипозної етіології (риновірус).

За даними моніторингу за звітний тиждень 107 осіб отримали укуси тваринами, що  на 35% більше ніж на  попередньому тижні (79 укусів). Загалом початку року в області було зареєстровано 90 лабораторно підтверджених  випадків сказу серед тварин, з них 10 (11%) – серед домашніх, 80 (88,9%) – серед диких (лисиці, шакали, дикі коти). Найбільша кількість випадків зареєстрована у Подільському (23 випадки), Болградському (18) та Одеському (14) районах. На інших територіях: Б-Дністровський та Ізмаїльському – по 11 випадків, Березівський – 10 випадків, Роздільнянський – 3 випадки. Випадків сказу серед людей не зареєстровано.

+ 0 -
  • 0
  • 93

Добавить комментарий