Радіоактивну аномалію виявлено на дні Тихого океану

Науковці зробили несподіване відкриття на дні Тихого океану. Вони виявили скупчення берилію-10 — рідкісного радіонукліда, що утворюється в атмосфері під впливом космічних променів. Про це повідомляють Sci News. 

Радіонукліди є особливими ізотопами, які з часом зазнають розпаду, перетворюючись на інші хімічні елементи. Саме такі частинки були виявлені у зразках, зібраних з морського дна в центральній та північній частинах Тихого океану.

Дослідники назвали цю знахідку неочікуваною. Встановлено, що берилій-10 утворюється у верхніх шарах атмосфери під впливом космічних променів. Перебуваючи в атмосфері від одного до двох років, він осідає на земній поверхні разом з атмосферними опадами.

Потрапивши в океан, берилій-10 взаємодіє зі стабільним берилієм-9, джерелами якого є материкові річкові потоки та пил, що утворюється внаслідок ерозії гірських порід. Вивчення співвідношення цих ізотопів відіграє важливу роль у розумінні геохімічних процесів.

Незвичне накопичення берилію-10 в центральній і північній частинах Тихого океану, за припущеннями науковців, може бути наслідком змін океанічних течій або результатом астрофізичних подій, що відбулися близько 10 мільйонів років тому в період пізнього міоцену.

Оскільки для таких тривалих геологічних періодів поки що не існує точних космогенних маркерів, це відкриття може стати основою для розробки нових методів датування подій минулого. Отримані результати мають потенціал для вдосконалення глобальної системи хронології геологічних процесів.

Ізотопний аналіз уже давно застосовується для визначення віку різних матеріалів, включаючи гірські породи та археологічні знахідки. Серед найпопулярніших методів датування виділяється радіовуглецевий аналіз, що забезпечує високу точність у визначенні віку зразків.

+ 0 -
  • 0
  • 54

Добавить комментарий