Найбільше вакансій — для продавців, водіїв і бухгалтерів: в Україні не вистачає кваліфікованих кадрів

На українському ринку праці зберігається стабільний попит на працівників торгівлі, транспорту та сфери обслуговування. Найгостріше відчувається нестача кваліфікованих робітників і спеціалістів з вищою освітою.
Про це повідомляє Державна служба зайнятості, яка проаналізувала актуальні вакансії та окреслила основні тенденції у працевлаштуванні.
Хто сьогодні найзатребуваніший
Аналітики виділяють чотири ключові категорії професій, які мають найвищий попит:
-
Працівники торгівлі та сфери послуг – продавці, адміністратори, кухарі, бариста, торгові представники та офіціанти. Попит у цій галузі зростає через високу плинність персоналу.
-
Кваліфіковані робітники – найбільш затребувані вакансії для водіїв, слюсарів, електриків, комплектувальників та швачок. Саме цю категорію роботодавці шукають найчастіше.
-
Професіонали з вищою освітою – актуальні вакансії є для бухгалтерів, інженерів, лікарів, вчителів, технологів і економістів.
-
Некваліфіковані працівники – вантажники, прибиральники, підсобні працівники та комірники залишаються у списку популярних, але ці позиції часто не приваблюють кандидатів через невисоку оплату праці.
У службі зайнятості зазначають:
"Кваліфікованих спеціалістів не вистачає, бо навчання чи перекваліфікація потребують значних інвестицій часу та коштів".
Рівень безробіття знижується
З початку 2025 року послугами служби зайнятості скористалися понад 226 тисяч українців, з них 163 тисячі – офіційно безробітні. Вже 80 тисяч осіб було успішно працевлаштовано або залучено до тимчасової роботи.
На кінець 2024 року в Україні зафіксовано найнижчий рівень офіційного безробіття за останні роки — 94,2 тисячі зареєстрованих осіб, з яких 80% становили жінки.