Комітет Ради підтримав ключові законопроекти: зміни для пенсіонерів, ветеранів та трудових відносин

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував парламенту ухвалити низку важливих законопроектів, що стосуються пенсійного забезпечення, соціального захисту ветеранів та трудових відносин. Рішення були прийняті під час чергового засідання, що відбулося у форматі відеоконференції.

Оновлення пенсійного законодавства для прокурорів
Одним із ключових питань стало внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення працівників прокуратури» (реєстр. № 12278). Комітет рекомендував прийняти цей законопроект у другому читанні та в цілому. З 1 січня 2026 року передбачаються такі зміни:

Право на пенсію за вислугу років: Прокурори матимуть право на пенсію за вислугу років при наявності не менше 25 років вислуги, включаючи щонайменше 15 років стажу на посадах прокурорів, після досягнення 65 років для осіб, народжених після 1 січня 1986 року.

Виплата пенсій: Пенсії за вислугу років призначатимуться та виплачуватимуться лише після звільнення особи з органів прокуратури.

Пенсії по інвалідності: Призначення пенсій по інвалідності прокурорам здійснюватиметься на умовах, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Щорічний перерахунок: З 1 березня щорічно проводитиметься перерахунок пенсій на загальних підставах із застосуванням коефіцієнту збільшення відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Підтримка ветеранського підприємництва
Члени Комітету також підтримали проект Закону «Про ветеранське підприємництво» (реєстр. № 10258), рекомендувавши його до прийняття у другому читанні та в цілому. Законопроект визначає ветеранське підприємництво як самостійну, ініціативну, систематичну господарську діяльність, що здійснюється суб’єктами ветеранського підприємництва з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Удосконалення трудових відносин у воєнний час
Важливим кроком стало рішення Комітету рекомендувати включити до порядку денного та прийняти за основу та в цілому проект Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (реєстр. № 13388). Цей законопроект спрямований на удосконалення процедури зупинення окремих положень колективного договору в умовах воєнного стану.

Крім того, було внесено зміни до плану роботи Комітету на період тринадцятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

Ці рішення Комітету є кроком до подальшого вдосконалення соціальної політики та захисту прав громадян в Україні. Як ви вважаєте, які з цих змін матимуть найбільший вплив на українське суспільство?

+ 0 -
  • 0
  • 26

Добавить комментарий