Аби схуднути, необхідно ситно снідати – дослідження

Учені з Абердинського університету під час наукового експерименту порівняли вплив на організм людини калорійного сніданку й такої ж вечері, зазначає ВВС.Україна. Дослідження встановили, що ситний сніданок і скромна вечеря можуть допомогти схуднути. Але не все так однозначно.

Учених цікавили особливості хронохарчування – зв’язку між їжею й індивідуальними біоритмами людини. Існує думка, що їсти багато ввечері з погляду метаболізму не правильно, адже організм уже готується до відпочинку.

Для 30 добровольців готували їжу понад два місяці. Сніданок, обід і вечеря становили близько 1700 калорій на день.

Перший місяць вони снідали ситно, витрачаючи після цього майже половину своїх щоденних калорій. Потім був невеликий обід і ще менша вечеря. Наступного місяця добровольці їли ситніше ввечері, ніж уранці. Водночас учені відстежували вироблення енергії й швидкість обміну речовин в учасників експерименту.

Учасники, які дотримувалися «ранкової насиченої дієти», повідомили про значно менший голод. Тож великий сніданок може сприяти схудненню завдяки більшому пригніченню апетиту. Але, що важливо, зараз учені досліджують, що відбувається з організмом, коли люди, які працюють позмінно, їдять посеред ночі. Вони також намагаються встановити, чи повинні люди їсти відповідно до свого хронотипу, адже за природним ритмом люди діляться на «жайворонків» і «сов». І водночас люди, які їдять ситніше ввечері, теж можуть втрачати вагу.

«Якщо ж ви не в змозі відмовитися від пізнього прийому їжі, то допоможе ситніша вечеря й невеликі перекуси протягом дня».

+ 0 -
  • 0
  • 427

Добавить комментарий