У Державному університеті інтелектуальних технологій і зв'яку відбувся конкурс «Science Skills Booster SUITT 2025»

17 травня 2025 року, з нагоди Всесвітнього дня науки, у Державному університеті інтелектуальних технологій і зв’язку (ДУІТЗ) вже вдруге відбувся конкурс-виставка науково-технічної творчості молоді «Science Skills Booster SUITT 2025».

Зі вступним словом до учасників і гостей звернулася доктор економічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації ДУІТЗ Катерина Танащук. Вона підкреслила важливу роль науки у розвитку держави, відзначивши, що цього дня збігаються одразу кілька важливих подій: День науки в Україні, що відзначається саме 17 травня, Всесвітній день науки, а також Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства.

 Катерина Танащук також виконала почесну місію — вручила відзнаки Одеської обласної військової адміністрації кращим науковцям університету.

Почесною грамотою Одеської обласної державної (військової) адміністрації нагороджено:

  • Євгена Васіліу — доктора технічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, декана факультету інформаційних технологій та кібербезпеки.

Почесні грамоти Департаменту освіти і науки Одеської ОДА отримали:

  • Віталій Кільдішев — кандидат технічних наук, доцент кафедри кібербезпеки та технічного захисту інформації;
  • Жанна Маслова — завідувачка аспірантури та докторантури;
  • Олександр Жуковський — завідувач навчальної лабораторії мережних технологій, аспірант.

Після церемонії нагородження розпочався конкурс, у якому взяли участь як індивідуальні учасники, так і команди. Захід проходив у змішаному форматі — очно та дистанційно. Перший, відбірковий етап відбувся протягом травня, а фінал — саме 17 травня.

Кращі роботи представили учні одеських ліцеїв № 49, 62, 72, 121, 122, Маріїнського та Економічного ліцеїв, а також студенти Фахового коледжу зв’язку та інформатизації ДУІТЗ.

До складу журі увійшли:

  • Катерина Танащук — д.е.н., професор, проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації ДУІТЗ;
  • Юрій Каргаполов — директор українського представництва Internet Society (ISOC);
  • Акім Коєв — директор КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр»;
  • Сергій Коль — начальник відділу інформаційно-інноваційних технологій Департаменту освіти і науки Одеської міської ради;
  • Олександр Бєлянський — начальник відділу технічного супроводу КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр».

 Учасники представили найрізноманітніші за складністю й форматом проєкти: комп’ютерні ігри, альтернативні месенджери, інноваційні пристрої, технічні рішення для навчання. Серед найяскравіших проєктів — система «Безпечний дім», розумна сонячна панель з автоматичним орієнтуванням, а також блок живлення, зібраний із побутових предметів, здатний працювати під час блекауту.

Гран-прі конкурсу (грошову премію у 8 000 грн від генерального спонсора — Українського відділення ISOC) отримала команда «LUX» за інноваційну розробку розумної сонячної панелі.

Переможцями стали:

  • I місце — проєкт ProtoFlex, утиліта для створення власного VPN-рішення;
  • II місце розділили команда Pinger з месенджером та Богдан Поправка з інтерактивною платформою для навчання програмування docer.

Переможці отримали грошові премії від ДУІТЗ.

Юрій Каргаполов, директор ISOC, підсумував: «Сьогодні ми знову переконалися, що наша молодь має чітке бачення майбутнього, готова працювати на процвітання країни та вражає інноваційними ідеями».

 

Підтримати учасників прийшли батьки, вчителі, керівники гуртків і адміністрації навчальних закладів. Вчителька Маріїнського ліцею Ірина Буз поділилася своїми враженнями:

«Це було справжнє свято! Діти не лише презентували свої проєкти, а й познайомилися між собою, обмінялися контактами, домовилися про нові спільні ініціативи. Саме такі події мотивують, об’єднують і відкривають нові горизонти».

Конкурс завершено — підготовка до «Science Skills Booster SUITT 2026» уже стартує! 

+ 0 -
  • 0
  • 194

Добавить комментарий